Deklaracja Zgodności Unii Celnej


Czym jest deklaracja zgodności?

Deklaracja zgodności to dokument, który potwierdza, że produkt jest wytwarzany zgodnie z technicznymi reglamentami Unii Celnej. Deklaracja zgodności Unii Celnej (CU TR DoC) może być wydawana tylko w przypadku firmy zarejestrowanej w Unii Celnej. Listę wszystkich produktów podlegającym deklaracji zgodności można znaleźć tutaj. Główną różnicą pomiędzy certyfikatem a deklaracją zgodności jest fakt, że w przypadku drugiego dokumentu za produkt odpowiedzialny jest jego właściciel, podczas gdy w przypadku certyfikatu odpowiada za niego organ wydający dokument.

Jakie produkty obejmuje deklaracja zgodności w Unii Celnej?

O tym, do jakich regulacji technicznych należy się odnieść, decyduje typ produktu. Zawsze należy sprawdzić określone reglamenty techniczne, aby dowiedzieć się, czy potrzebna jest deklaracja zgodności. Wśród produktów, w przypadku których wymaga się posiadania tego dokumentu w Unii Celnej, znajdują się:

  • maszyneria,
  • przemysłowe LVD,
  • określone elementy odzieży,
  • produkty spożywcze,
  • kosmetyki.

Warunki wydawania deklaracji zgodności

Deklaracja Zgodności w Unii Celnej może być wydana w przypadku zarówno pojedynczego transportu, jak i transportu produkcji seryjnej. Dokument ważny jest przez 1 rok, 3 lata lub 5 lat. Cena pojedynczej deklaracji to około 350 Euro, podczas gdy cena za deklarację roczną wynosi od 350 do 400 Euro, a za deklarację ważną trzy lata – od 450 do 600 Euro.


Rodzaj znaku, jaki powinien być wykorzystywany po wydaniu certyfikatu zgodności i przykład deklaracji.

 EAC oznakowanieCU TR DeklaracjaJAKIE SĄ NASTĘPNE KROKI?

descriptionWyślij do nas opis techniczny, zdjęcie wyrobu oraz kod taryfy celnej. analyze Przeanalizujemy Twoje zapytanie i przygotujemy dedykowaną ofertę cenową. sign-contract Podpiszemy umowę i po przedpłacie rozpoczniemy proces uzyskania certyfikatu. testin,factory visit Wykonamy wszelkie formalności za Ciebie: audyt zakładu produkcyjnego (w razie potrzeby), badania, sporządzenie odpowiedniej dokumentacji. Issue certificatePo wystawieniu certyfikatu przez naszą jednostkę certyfikującą będziesz swobodnie eksportować swoje wyroby do krajów Euroazjatyckiej Unii Celnej.

W celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie potrzebujemy od Ciebie podstawowych informacji, jak na przykład opis produktu, kod urzędu celnego (HS code) oraz Twój kraj docelowy.

Jeżeli chcesz eksportować wyroby do większego obszaru Europy, skontaktuj się z nami już dzisiaj w celu otrzymania najkorzystniejszej oferty. Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem poprzez wysłanie zapytania, e-mail lub kontakt telefoniczny. Godziny pracy: od 8.00 do 16.00 GMT +1.

Certification Quality Conformity sp. z o.o.
Nadmorski Dwór 16/B/5

80-506, Gdańsk, Polska
KRS: 0000329248, REGON: 220786734, NIP: 584-267-5273

info@cqc.com.pl
T: +48 (58) 3541263

M: +48 509959591