Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego


Czym jest certyfikat bezpieczeństwa pożarowego?

Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego (nazywany także certyfikatem pożarowym) jest wyznaczany przez rosyjskie techniczne reglamenty dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Zostały one przedstawione w Ustawie Federalnej n 123-FZ dnia 22.07.2008 roku. Reglamenty techniczne Unii Celnej nie są jeszcze ustalone.


Jakie produkty powinny być poddawane procesowi certyfikacji bezpieczeństwa pożarowego w Rosji?

Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego potrzebny jest w celu eksportowania na terytorium Rosji produktów, do których zalicza się na przykład wszelkiego rodzaju materiały budowlane i sprzęt bezpieczeństwa pożarowego (gaśnice, alarmy przeciwpożarowe). Podczas procesu certyfikacji testy muszą być przeprowadzane w rosyjskim laboratorium. Zależnie od rodzaju materiału, pod uwagę bierze się różne wyznaczniki: łatwopalność, palność, szkodliwość dymu, wskaźnik produkcji dymu, prędkość rozprzestrzeniania się płomieni, itp. Opierając się na wynikach przeprowadzanych badań, tworzy się szczegółowy raport. Jest on wydawany klientowi razem z certyfikatem.


Ceny certyfikatu bezpieczeństwa pożarowego

Certyfikat może być wydany na okres 1 roku, 3 lat i 5 lat. Cena za certyfikat ważny przez 1 rok zaczyna się od 1900 Euro, podczas gdy certyfikat ważny przez 3 lata kosztuje 2500 Euro.


Rodzaj znaku, jaki powinien być wykorzystywany po zakończeniu procesu certyfikacji i przykład certyfikatu. 

CTP oznakowanieCertyfikat bezpieczeństwa pożarowego

JAKIE SĄ NASTĘPNE KROKI?

descriptionWyślij do nas opis techniczny, zdjęcie wyrobu oraz kod taryfy celnej. analyze Przeanalizujemy Twoje zapytanie i przygotujemy dedykowaną ofertę cenową. sign-contract Podpiszemy umowę i po przedpłacie rozpoczniemy proces uzyskania certyfikatu. testin,factory visit Wykonamy wszelkie formalności za Ciebie: audyt zakładu produkcyjnego (w razie potrzeby), badania, sporządzenie odpowiedniej dokumentacji. Issue certificatePo wystawieniu certyfikatu przez naszą jednostkę certyfikującą będziesz swobodnie eksportować swoje wyroby do krajów Euroazjatyckiej Unii Celnej.

W celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie potrzebujemy od Ciebie podstawowych informacji, jak na przykład opis produktu, kod urzędu celnego (HS code) oraz Twój kraj docelowy.

Jeżeli chcesz eksportować wyroby do większego obszaru Europy, skontaktuj się z nami już dzisiaj w celu otrzymania najkorzystniejszej oferty. Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem poprzez wysłanie zapytania, e-mail lub kontakt telefoniczny. Godziny pracy: od 8.00 do 16.00 GMT +1.

Certification Quality Conformity sp. z o.o.
Nadmorski Dwór 16/B/5

80-506, Gdańsk, Polska
KRS: 0000329248, REGON: 220786734, NIP: 584-267-5273

info@cqc.com.pl
T: +48 (58) 3541263

M: +48 509959591