Certyfikat zgodności Unii Celnej. Certyfikat EAC.


Certyfikat zgodności Unii Celnej potrzebny jest do eksportowania określonych grup produktów. Obecnie wyróżnia się około 30 technicznych reglamentów – w przypadku produktów, które one opisują, wymaga się albo certyfikatu, albo deklaracji zgodności.

 Jakie produkty obejmuje certyfikat zgodności?

Wszystko zależy od reglamentu, który go dotyczy. Certyfikacji zgodności Unii Celnej podlegają różne grupy produktów, na przykład:

  • Niektóre ubranka dziecięce;
  • Bielizna, stroje kąpielowe;
  • Sprzęt użytku domowego;
  • Oświetlenie.

Żeby dowiedzieć się, który dokument jest potrzebny (jeżeli tylko wymaga się go) w przypadku danego produktu, należy odnieść się do określonych technicznych reglamentów. Poniżej przedstawiamy niektóre z tych, które są najczęściej zauważane, wraz z produktami podlegającymi certyfikacji zgodności: 

  • Techniczne reglamenty dotyczące produktów dziecięcych (CU TR 007/2011)
  • Techniczne reglamenty dotyczące zabawek (CU TR 008/2011)
  • Techniczne reglamenty dotyczące elementów oświetlenia (CU TR 017/2011)
  • Techniczne reglamenty dotyczące urządzeń niskonapięciowych (CU TR 004/2011)
  • Bezpieczeństwo wind (CU TR 011/2011)

Jak uzyskać certyfikat zgodności?

Ubieganie się o certyfikat zgodności W unii Celnej jest odrobinę bardziej skomplikowanym procesem. Zazwyczaj próbki produktów muszą być wysłane do laboratorium, a, w przypadku produkcji seryjnej prowadzonej przez dłużej niż rok, mogą one także podlegać inspekcji fabrycznej. Czas oczekiwania na wydanie certyfikatu wynosi 2 tygodnie. Cena za uzyskanie pojedynczego dokumentu rozpoczyna się od 600 euro.

Przykład certyfikatu Unii Celnej i znak, jaki należy wykorzystywać po zakończeniu procesu certyfikacji

Certyfikat  Unii CelnejEAC oznakowanie

JAKIE SĄ NASTĘPNE KROKI?

descriptionWyślij do nas opis techniczny, zdjęcie wyrobu oraz kod taryfy celnej. analyze Przeanalizujemy Twoje zapytanie i przygotujemy dedykowaną ofertę cenową. sign-contract Podpiszemy umowę i po przedpłacie rozpoczniemy proces uzyskania certyfikatu. testin,factory visit Wykonamy wszelkie formalności za Ciebie: audyt zakładu produkcyjnego (w razie potrzeby), badania, sporządzenie odpowiedniej dokumentacji. Issue certificatePo wystawieniu certyfikatu przez naszą jednostkę certyfikującą będziesz swobodnie eksportować swoje wyroby do krajów Euroazjatyckiej Unii Celnej.

W celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie potrzebujemy od Ciebie podstawowych informacji, jak na przykład opis produktu, kod urzędu celnego (HS code) oraz Twój kraj docelowy.

Jeżeli chcesz eksportować wyroby do większego obszaru Europy, skontaktuj się z nami już dzisiaj w celu otrzymania najkorzystniejszej oferty. Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem poprzez wysłanie zapytania, e-mail lub kontakt telefoniczny. Godziny pracy: od 8.00 do 16.00 GMT +1.

Certification Quality Conformity sp. z o.o.
Nadmorski Dwór 16/B/5

80-506, Gdańsk, Polska
KRS: 0000329248, REGON: 220786734, NIP: 584-267-5273

info@cqc.com.pl
T: +48 (58) 3541263

M: +48 509959591