Świadectwo sanitarno-epidemiologiczne Ukrainy

Świadectwo sanitarno-epidemiologiczne Ukrainy potwierdza sanitarne i higieniczne właściwości wyrobu. Ustawa Ukrainy nr 4004-XII z dnia 24.02.1994 określa w jaki sposób musi być wydane świadectwo sanitarno-epidemiologiczne. W przypadku niektórych wyrobów, dodatkowo do świadectwa wystawia się także certyfikat UkrSepro lub deklaracja zgodności Ukrainy. Świadectwo sanitarno-epidemiologiczne jest wydawane przez Ministerwstwo Zdrowia Ukrainy.

Świadectwo sanitarno-epidemiologiczne Ukrainy obowiązkowo wystawia się na następujące wyroby:

  • wyroby kosmetyczne,
  • produkty spożywcze,
  • wyroby dla dzieci,
  • niektóre wyroby AGD
  • inne

Prosimy o kontakt w celu ustalenia, czy na Państwa produkt jest wymagane świadectwo sanitarno-epidemiologiczne Ukrainy.

Warunki wydawania świadectwa sanitarno-epidemiologicznego.

Maksymalny czas uzyskiwania świadectwa do 3 tygodni (zazwyczaj 10 dni roboczych). W większości przypadków należy przesyłać próbki do badań laboratoryjnych. Wymagane dokumenty:

  • Karta charakterystyki (w większości przypadków)
  • Specyfikacja techniczna (katalog)
  • Etykieta, najlepiej w języku ukraińskim lub rosyjskim

Maksymalny okres ważności dokumentu do 5 lat. Świadectwo sanitarno-epidemiologiczne może być wydane na zagranicznego producenta.

Wzór świadectwa sanitarno-epidemiologicznego Ukrainy

Świadectwo sanitarno-epidemiologiczne Ukrainy

JAKIE SĄ NASTĘPNE KROKI?

descriptionWyślij do nas opis techniczny, zdjęcie wyrobu oraz kod taryfy celnej. analyze Przeanalizujemy Twoje zapytanie i przygotujemy dedykowaną ofertę cenową. sign-contract Podpiszemy umowę i po przedpłacie rozpoczniemy proces uzyskania certyfikatu. testin,factory visit Wykonamy wszelkie formalności za Ciebie: audyt zakładu produkcyjnego (w razie potrzeby), badania, sporządzenie odpowiedniej dokumentacji. Issue certificatePo wystawieniu certyfikatu przez naszą jednostkę certyfikującą będziesz swobodnie eksportować swoje wyroby do krajów Euroazjatyckiej Unii Celnej.

W celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie potrzebujemy od Ciebie podstawowych informacji, jak na przykład opis produktu, kod urzędu celnego (HS code) oraz Twój kraj docelowy.

Jeżeli chcesz eksportować wyroby do większego obszaru Europy, skontaktuj się z nami już dzisiaj w celu otrzymania najkorzystniejszej oferty. Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem poprzez wysłanie zapytania, e-mail lub kontakt telefoniczny. Godziny pracy: od 8.00 do 16.00 GMT +1.

Certification Quality Conformity sp. z o.o.
Nadmorski Dwór 16/B/5

80-506, Gdańsk, Polska
KRS: 0000329248, REGON: 220786734, NIP: 584-267-5273

info@cqc.com.pl
T: +48 (58) 3541263

M: +48 509959591